Korunami stromů

Nejdelší stezka na světě v korunách stromů, její délka je 1300 m.

Největší stezka na světě v korunách stromů, její délka je 1300 m. Stezka umožňuje pohyb ve výšce 8 až 25 m nad zemí, návštěvník prochází nenarušenou přírodou. Tento jedinečný pohled z nezvyklé perspektivy nabízí stezka v korunách stromů v Bavorském národním parku. Přístupová cesta k největšímu parku tohoto druhu na světě se nachází u parkoviště se který sousedí lesopark s výběhy, v kterých je možné pozorovat tradiční šumavská zvířata jako je vlk, medvěd, jelen, v jejich přirozeném prostředí. Nástupní věž je vybavena výtahem, ten umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, postiženým i rodičům s kočárkem. Cestou po převážně dřevěné konstrukci, opatrně zasazené do smíšeného lesa, se každý návštěvník obohatí o nefalšovaný přírodní zážitek, který je umocňován didaktickými, orientačně smyslovými elementy podél celé stezky. Zde poznává nezapomenutelnou krajinu a její rozdílné životní formy v nové dimenzi. Po 1300 m dlouhé lávce dojde na plošinu 44 m vysoké vyhlídkové věže, ze které se naskýtá fantastický a bezmála neomezený výhled. Směrem k obci Lusen se můžeme kochat pohledem na neosídlenou krajinu s lesy a divokým zákoutím, na druhé straně na pečlivě upravenou kulturní krajinu Bavorského lesa, kde dohlédneme až k Alpám. Stezka končí v přízemí u domu Hanse Eisenmanna, zde se nachází informační centrum.

Dobrodružství na Stezce v korunách stromů

Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 27 podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti. Dřevěná konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou. Nejen pro mladé návštěvníky, ale i pro ty, co zůstali stále mladí a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky, kymácející se lávkou, visutou hrazdou a kladinou.

Věž nad korunami stromů

Opravdovým vrcholem stezky se stala věž 44 m vysoká. Její jedinečnost a neopakovatelnost zdůrazňuje nejen vzdušná architektonická forma, ale také typ a metoda výstavby. Tato věž se tyčí nad třemi staletými 38 m vysokými jedlemi a bukem. Přes 500 m dlouhá stezka, vinoucí se okolo stromů nahoru, nabízí jedinečné nahlédnutí do života a vývoje těchto tří obrů. Od kmenu až nad vrcholky stromů zaregistrujete nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, malé živočichy a ptactvo můžete pozorovat z jedinečné perspektivy.  Stezka je samozřejmě bezbariérová. Podélný sklon 2 – 6 % umožňuje pohodlný výstup. Po výstupu na plošinu 44 m vysokou budete odměněni jedinečným výhledem. Za obcí Lusen a Rachel se rozprostírá přes sto kilometrů jako zelené moře Bavorský a Český les. Za jasného a příznivého počasí lze dohlédnout až na severní hřebeny Alp, které se tyčí před zraky návštěvníků od východu na západ. I s invalidním vozíkem je možné vystoupat až na druhou plošinu, do 40 m výšky. Zde lze zanechat též dětské kočárky a překonat posední 4 m výstupem po schodišti.

www.stezkavkorunach.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice výlety se štítky a jeho autorem je Zdeněk. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář